Niewidomy Thomas Graham

Inspirujący ludzie: niewidomy też może

Budowa własnego domu była wielkim marzeniem Thomasa Grahama, mieszkańca Bullard, w amerykańskim stanie Texas. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że Thomas jest niewidomy.

Niepełnosprawność nie powstrzymała go jednak od realizowania swoich planów. W kwietniu tego roku rozpoczął prace nad swoim projektem. Większość czynności wykonuje samodzielnie, pod nadzorem członków swojej rodziny. Jego żona Evonne podąża za nim cały dzień, podaje narzędzia i ostrzega przed niebezpieczeństwem. Graham nie potrzebuje niczyjej pomocy przy pracy we wnętrzu domu. Jak sam twierdzi, jest prawdopodobnie wolniejszy niż inni, ale chyba tylko on jest tak dokładny. Zamiast wzroku używa zmysłu dotyku i dzięki temu wie, gdzie powinien wykonywać poszczególne czynności.

Wysiłki Thomasa nie przeszły bez echa. Po kilku dniach od rozpoczęcia budowy pojawiło się wielu ludzi, którzy chcieli mu pomóc. Nie zabrakło wśród nich profesjonalnych budowlańców. Poruszeni determinacją niepełnosprawnego mężczyzny zaczęli pracować razem z nim.

Thomas stracił wzrok w wieku osiemnastu lat w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Jego życie wywróciło się do góry nogami i początkowo nie mógł dojść do siebie. Z czasem jednak, dzięki pomocy życzliwych ludzi, wziął się w garść. Zapisał się na specjalny kurs dla niewidomych, gdzie nauczył się tworzyć różne rzeczy z drewna i metalu. „Thomas jest tak utalentowany, że to jest po prostu nierealne. Nigdy nie spotkałam człowieka, nawet widzącego człowieka, który byłby tak utalentowany”, mówi jego żona.

Ten artykuł został opublikowany w „Przewodniku duchowym” nr 5

Zmień czyjeś życie na lepsze! Udostępnij:
Share on Google+Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponEmail this to someonePrint this page

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pisząc komentarz zastosuj się, proszę, do naszych zasad komentowania.

O Stronie | Polityka Prywatności | Zasady Autorów | Warunki Użytkowania | Kontakt

© 2012-2017 Przewodnik duchowy. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści zabronione. | W oparciu o MyThemeShop.