sposób na złe nawyki

1 niesamowicie skuteczny sposób na złe nawyki

Złe nawyki – jak z nimi walczyć? Każdy człowiek musi stawić im czoła. Życie jest pełne wyzwań i czasami próbujemy iść drogą na skróty. Wówczas tworzymy pewne przyzwyczajenia, które z czasem stają się bardzo uciążliwe.

Na szczęście złe nawyki można pokonać. Istnieje pewna bardzo prosta metoda, która pomaga radzić sobie z negatywnymi przyzwyczajeniami. Zastosowanie tej reguły daje stuprocentową pewność zwycięstwa.

Przeczytaj poniższą opowiastkę, a szybko załapiesz, o co mi chodzi.

Złe nawyki – opowiastka duchowa

Pewien bogaty człowiek miał syna lubującego się w złych nawykach. Ojciec nie mógł tego znieść, więc poprosił o pomoc sędziwego naukowca.

Uczony zabrał młodzieńca na spacer po ogrodzie. Zatrzymując się nagle, poprosił młodego człowieka o wyrwanie z ziemi niewielkiej rośliny.

Młodzieniec przytrzymał roślinę pomiędzy kciukiem i palcem wskazującym, po czym wyrwał ją z korzeniami. Starzec poprosił o wyrwanie nieco większej rośliny. Młodzieniec wybrał odpowiedni okaz i powtórzył czynność. Tym razem musiał pociągnąć mocniej, ale i tak wyrwał roślinę bez problemu.

– A teraz – powiedział uczony i wskazał okazały krzew – wyrwij tamtą roślinę.

Młodzieniec musiał użyć całej swojej siły, aby spełnić polecenie.

– Teraz wyrwij to – kontynuował starzec, wskazując na wielkie drzewo gujawy.

Młodzieniec chwycił pień i próbował wyrwać okazałą roślinę z ziemi. Ale ta ani drgnęła.

– To niemożliwe – wyjęczał w końcu, dysząc z wysiłku.

– Tak samo jest ze złymi nawykami – powiedział uczony. – Kiedy jesteś młody, łatwo się ich pozbyć. Kiedy jednak urosną i zapuszczą korzenie głęboko, nie można ich wyplenić ze swojej duszy.

Nauka starca zmieniła życie młodzieńca.

Konkluzja

Być może to wyda się bardzo trudne, ale nie ma co zwlekać z porzucaniem złych nawyków. Im szybciej to zrobisz, tym lepiej. Nie pozwól, by zapuściły w tobie korzenie. Jeśli pozwolisz sobie na zaniedbania w tej kwestii, stracisz kontrolę nad własnym życiem. To nawyki będą sprawowały władzę. Wystarczy przyjrzeć się najbliższym osobom ze swojego otoczenia. Większość ma jakieś nawyki. Niektóre są dobre. Inne – bardzo szkodliwe.

Rozpoznanie własnych nawyków jest pierwszym krokiem. I to dość ważnym. Nie chcemy przecież pozbyć się jakiegoś pozytywnego nawyku, prawda? Kiedy jednak rozpoznasz swoje złe nawyki – nie pobłażaj im ani przez chwilę. Jak najszybciej opracuj plan pozbycia się ich. W ten sposób znacznie ułatwisz sobie pracę.

Pamiętaj, że prędzej czy później będzie trzeba poradzić sobie z każdym złym nawykiem. Od tego nie ma ucieczki. Im szybciej to zrobisz, tym będzie ci łatwiej.

Zmień czyjeś życie na lepsze! Udostępnij:
Share on Google+Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponEmail this to someonePrint this page
Komentarze
  1. Redakcja
  2. Psycholog
  3. Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pisząc komentarz zastosuj się, proszę, do naszych zasad komentowania.

O Stronie | Polityka Prywatności | Zasady Autorów | Warunki Użytkowania | Kontakt

© 2012-2017 Przewodnik duchowy. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści zabronione. | W oparciu o MyThemeShop.