Nauczyciele duchowi

W poszukiwaniu duchowych drogowskazów

Osho krytyka

Krytyka i kontrowersje wokół Osho

Osho często budził kontrowersje. Wręcz cieszył się, ilekroć tak było. Określał siebie mianem "guru ludzi bogatych". Twierdził przy tym, że ubóstwo materialne nie ma wartości w wymiarze duchowym. Według Osho, o wiele lepiej medytuje się, podróżując luksusowym samochodem, niż jadąc na grzbiecie osła.

Devageet (dentysta Osho) utrzymuje, że w trakcie trwania leczenia stomatologicznego, Osho podyktował pod wpływem gazu rozweselającego trzy książki: Glimpses of a Golden Childhood, Notes of a Madman oraz Books I Have Loved. Doprowadziło to do oskarżeń, że jest uzależniony od środków odurzających. W 1985 roku była sekretarka Osho o imieniu Sheela twierdziła (w amerykańskim programie "60 Minutes"), że Osho zażywał codziennie 60 mg Valium. Osho zapytany o te dwa doniesienia przez dziennikarzy, kategorycznie zaprzeczył, określając je jako wierutne bzdury.

Osho oskarżano o założenie destrukcyjnej psycho-sekty, w której manipuluje się jej członkami i pierze im mózgi. Akurat ten ostatni zarzut był potwierdzany bez żenady przez samych uczniów, który mówili, że Osho "pierze ich umysły ze wszystkich brudów".Zmień czyjeś życie na lepsze! Udostępnij:


Osho

Data i miejsce urodzenia:
11 grudnia 1931 r. w Kuchwada, Madhya Pradesh (Indie)

Data i miejsce śmierci:
19 stycznia 1990 r. w Punie (Indie)

Spis treści:

  1. Osho
  2. Życiorys
  3. Nauczanie
  4. Krytyka i kontrowersje

Ten artykuł został znaleziony m. in. przez następujące frazy: osho, osho książki, osho cytaty, osho online, osho pdf, osho chomikuj, osho youtube, osho filmy, filmy osho.