Nauczyciele duchowi

W poszukiwaniu duchowych drogowskazów

Osho krytyka

Krytyka i kontrowersje wokół Osho

Osho często budził kontrowersje. Wręcz cieszył się, ilekroć tak było. Określał siebie mianem "guru ludzi bogatych". Twierdził przy tym, że ubóstwo materialne nie ma wartości w wymiarze duchowym. Według Osho, o wiele lepiej medytuje się, podróżując luksusowym samochodem, niż jadąc na grzbiecie osła.

Devageet (dentysta Osho) utrzymuje, że w trakcie trwania leczenia stomatologicznego, Osho podyktował pod wpływem gazu rozweselającego trzy książki: Glimpses of a Golden Childhood, Notes of a Madman oraz Books I Have Loved. Doprowadziło to do oskarżeń, że jest uzależniony od środków odurzających. W 1985 roku była sekretarka Osho o imieniu Sheela twierdziła (w amerykańskim programie "60 Minutes"), że Osho zażywał codziennie 60 mg Valium. Osho zapytany o te dwa doniesienia przez dziennikarzy, kategorycznie zaprzeczył, określając je jako wierutne bzdury.

Osho oskarżano o założenie destrukcyjnej psycho-sekty, w której manipuluje się jej członkami i pierze im mózgi. Akurat ten ostatni zarzut był potwierdzany bez żenady przez samych uczniów, który mówili, że Osho "pierze ich umysły ze wszystkich brudów".Zmień czyjeś życie na lepsze! Udostępnij:


Dołącz do nas

Polub nas na Facebooku, by otrzymywać powiadomienia o nowościach.

Uwaga!

Przewodnik duchowy jest serwisem prywatnym, którego treść koncentruje się wokół tematyki rozwoju duchowego oraz życia w harmonii z wszechświatem. Niniejsza strona internetowa ani jej autorzy nie są powiązani z żadną religią, sektą, związkiem wyznaniowym, ruchem New Age etc. Uważamy, że duchowość nie ogranicza się do jednej ideologii – jest uniwersalna i dotyczy w takim samym stopniu wszystkiego i wszystkich. Pamiętaj: w duchowości najważniejszy jest człowiek i jego osobista droga a nie Bóg, guru czy kościół.

Materiały zawarte na łamach niniejszego serwisu są objęte prawami autorskimi i nie mogą być kopiowane ani powielane w jakikolwiek sposób bez zgody autorów.

Szukaj na stronie

Ta strona została znaleziona m. in. przez następujące frazy: osho, osho książki, osho cytaty, osho online, osho pdf, osho chomikuj, osho youtube, osho filmy, filmy osho.