Nauczyciele duchowi

W poszukiwaniu duchowych drogowskazów

Mooji

Mooji

Anthony Paul Moo-Young (znany jako Mooji) jest duchowym nauczycielem pochodzącym z Jamajki. Moo-Young był uczniem Papaji, który nauczał adwajty oraz mistrza Ramany Maharshi. Mooji określał swoje zrelaksowane podejście filozoficzne, jako "sposób leniwego człowieka na oświecenie".

Moo-Young urodził się i dorastał w Port Antonio, na Jamajce. W 1969 roku, po śmierci ojca, wyemigrował do Anglii. Zamieszkał ze swoją matką, która mieszkała w Londynie, odkąd był dzieckiem. Kształcił się w zawodzie artysty; wykorzystywał różne media, w tym witraże, ceramikę oraz rzeźbę. Przez jakiś czas wykładał sztukę na uczelni w mieście Brixton.

W listopadzie 1993 roku, wyjechał do Indii. Chciał odwiedzić miejsce, gdzie żył Ramakrishna. Tymczasem spotkał Papaji, dzięki któremu był w stanie dostrzec źródło i prawdę istnienia. W późniejszych latach, Moo-Young prowadził Satsangi na całym świecie i zachęcał innych do kontemplacji.

Nauki Mooji'ego są proste; zachęca on swoich słuchaczy, aby zachowywali spokój i unikali podszeptów umysłu oraz trwali w Jaźni, która jest świadkiem całego istnienia. Wielu z jego zwolenników ogląda sesje satsang rozpowszechniane przez YouTube. Mooji jest jednym z najbardziej znanych współczesnych nauczycieli tradycji Adwajtawedanty (monistyczny kierunek wedanty w filozofii indyjskiej). Można śmiało powiedzieć, że jest gwiazdą o stale rosnącej sławie międzynarodowej.

Mooji mieszkał w Brixton w Londynie do 2011 roku. Obecnie mieszka w "Monte Sahaja" w pobliżu miejscowości Funcheira, w regionie Alentejo (południowo-zachodnia Portugalia).Zmień czyjeś życie na lepsze! Udostępnij:


Mooji

Data i miejsce urodzenia:
29 stycznia 1954 r. w Port Antonios (Jamajka)

Spis treści:

  1. Mooji

Ten artykuł został znaleziony m. in. przez następujące frazy: mooji, mooji książki, mooji cytaty, mooji online, mooji pdf, mooji chomikuj, mooji youtube, mooji poglądy.