Nauczyciele duchowi

W poszukiwaniu duchowych drogowskazów

Deepak Chopra

Deepak Chopra

Deepak Chopra to amerykański lekarz, mówca i pisarz, który specjalizuje się w dziedzinie duchowości oraz medycynie naturalnej, łączącej umysł i ciało. W swoich książkach opisuje uniwersalne prawa rządzące życiem człowieka, odnoszeniem sukcesu i zdobywania bogactwa, a także zdrowia i długowieczności.

Napisał m. in.: "Księga Sekretów. 15 duchowych sekretów spełnionego życia", "Siedem duchowych praw sukcesu. Praktyczny przewodnik, jak spełnić swoje marzenia", "Życie po śmierci. Jak bez lęku przejść na drugą stronę", "Zdrowie doskonałe. O harmonii ciała i umysłu".

Kim jest Deepak Chopra?

  • Lekarz, endokrynolog;
  • Twórca pionierskich teorii z dziedziny medycyny ciała i umysłu;
  • Autor kilkudziesięciu książek o duchowości i zdrowiu;
  • Wykładowca - prowadził zajęcia na uniwersytetach w Tufts i Bostonie; wykłada swoje teorie na całym świecie;
  • Współzałożyciel Amerykańskiego Instytutu Zdrowia oraz Centrum Dobrego Samopoczucia.

Przesłanie:

Jeśli pozbędziesz się negatywnych emocji i rozwiniesz intuicję, możesz poprawić stan swojego zdrowia. Łączy się to z praktyką słuchania sygnałów wysyłanych przez ciało. Chopra opracował szereg metod pracy z ciałem i umysłem, których celem jest nie tylko utrzymanie dobrego samopoczucia i zdrowia, ale również spowolnienie procesów starzenia, a co za tym idzie wydłużenie życia (nawet do 120 lat).

Huston Smith, autor książki "The World's Religions", tak pisze o Deepaku Chopra:

Deepak Chopra z powodzeniem łączy starożytną filozofię Wedanty ze swoim unikalnym spojrzeniem na współczesną medycynę, dzięki czemu dostarcza szerokiej publiczności rozwiązań zaspokajających wiele potrzeb współczesnego świata. Należy do grupy wpływowych uczonych, pisarzy i myślicieli - jak Arthur Schopenhauer, Carl Jung czy Aldous Huxley - którzy znaleźli prawdę w odwiecznej filozofii i opracowali sposoby, by pomóc ludziom zastosować tę prawdę w codziennym życiu


Zmień czyjeś życie na lepsze! Udostępnij:


Deepak Chopra

Data i miejsce urodzenia:
22 października 1947 r. w New Delhi (Indie)

Spis treści:

  1. Deepak Chopra
  2. Życiorys
  3. Idee i poglądy
  4. Krytyka i kontrowersje

Ten artykuł został znaleziony m. in. przez następujące frazy: deepak chopra, dipak chopra, deepak chopra książki, deepak chopra cytaty, deepak chopra online, deepak chopra pdf, deepak chopra chomikuj, deepak chopra youtube, deepak chopra zdrowie doskonałe.