Duchowe życzenia noworoczne

Duchowe życzenia noworoczne

Powitanie Nowego Roku nieodmiennie wiąże się ze świętowaniem oraz składaniem życzeń. Jesteście już z nami ponad cztery lata, więc i my – osoby pracujące nad Przewodnikiem duchowym – chcielibyśmy wam złożyć najserdeczniejsze życzenia noworoczne.

Nowy rok niesie ze sobą poczucie odrodzenia. Mamy teraz okazję, by poprawić swoje życie i wyrazić miłość, wdzięczność oraz uznanie dla najbliższych. I nie tylko dla nich.

Życzenia na 2017 rok

Życzymy wam wielu sukcesów, szczęścia i radości, ale to nie wszystko. Jako że na tej stronie zajmujemy się duchowością, pragniemy życzyć pięciu rzeczy szczególnie ważnych i pięknych z duchowego punktu widzenia.

Myślę, że okażą się one niezwykle ważne w nadchodzących miesiącach. Tym bardziej że dookoła dzieją się rzeczy… chwilami wręcz niepojęte.

Życzymy więc, żeby każdy człowiek na Ziemi w nadchodzącym roku:

Żył w zgodzie z własnym sumieniem

Niech wewnętrzne światło mądrości wypełnia wasze dusze, lecz nigdy was nie oślepia. Byście mieli możliwość postępowania w zgodzie z uniwersalnymi zasadami, które są wyryte w sercach wszystkich ludzi. Znajdują się one głęboko, lecz każdy może po nie sięgnąć w dowolnej chwili. A jeśli to zrobi, jego życie stanie się prostą ścieżką do szczęścia i spełnienia.

Szczerze poszukiwał i szerzył prawdę

Niech prawda wyjdzie na światło dzienne. Zbyt wiele jest na świecie kłamstw, byśmy dalej odrzucali własną uczciwość. Ona może nas wszystkich uratować przed cierpieniem i smutkiem. O jakiej prawdzie mowa? O tej uniwersalnej, niezmiennej niezależnie od kraju, osobistych przekonań czy uwarunkowań kulturowych. Takiej prawdy życzymy, żadnej innej.

Był silny i odważny w działaniu

Niech wasze postępowanie cechuje niezłomność. Bo każdy człowiek jest bohaterem w swojej własnej epickiej opowieści. Być może nie widać tego na pierwszy rzut oka, ale wszyscy jesteśmy herosami wszechświata. Żyjemy i tworzymy – jeśli tylko mamy na to wystarczająco dużo siły i odwagi – niczym mityczni bogowie. A przynajmniej tak właśnie powinno być.

Okazał niezachwianą cierpliwość

Niech ta jedna bezcenna cecha charakteru nie opuszcza nikogo. Cierpliwość jest bowiem niezbędna, gdy chcemy osiągnąć sukces. Niezależnie od tego, jaką dziedzinę wybierzemy, musimy wykazać się wytrwałością w dążeniu do realizacji marzeń.

Patrzył w lustro

Niech nikt nie osądza pochopnie innych. Zanim będziemy kogokolwiek oceniać i próbować karać za „grzechy” (zwykle wyimaginowane), nauczmy się patrzeć na siebie. Od nas powinna zaczynać się wszelka dobroć, jakiej wymagamy od świata i całej ludzkości. Tylko w sobie można szukać sprawiedliwości. Wówczas piękno naszych serc i umysłów będzie promieniować i działać na cały wszechświat.

Zmień czyjeś życie na lepsze! Udostępnij:
Share on Google+Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on StumbleUponEmail this to someonePrint this page
Komentarze
  1. Angelika
  2. Rafał
  3. Renata
  4. Emilia
  5. Alfred

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pisząc komentarz zastosuj się, proszę, do naszych zasad komentowania.

O Stronie | Polityka Prywatności | Zasady Autorów | Warunki Użytkowania | Kontakt

© 2012-2018 Przewodnik duchowy. Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści zabronione. | W oparciu o MyThemeShop.