Rozwój duchowy

Twoja droga do harmonii i szczęścia

Witamina D

Witamina D

Wyniki badań ogłoszonych niedawno w British Journal of Nutrition wykazują, że ponad jedna trzecia światowej populacji cierpi na niedobór witaminy D. Jest to informacja bardzo niepokojąca, ponieważ witamina ta ma ogromne znaczenie dla zdrowia człowieka. Wpływa korzystnie nie tylko na kości i system odpornościowy, ale też zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób serca, łuszczycy i zapalenia stawów.

Niestety, jak dowiodły badania przeprowadzone przez zespół naukowców z Heidelberg University’s Mannheim Institute of Public Health, 37,3 % ludzi na świecie nie ma wystarczającej ilości tej tzw. "słonecznej witaminy". Przebadano około 168000 osób z 44 krajów.

Poziom witaminy D w organizmie można łatwo podnieść. Wystarczy spędzić 10 minut dziennie na słońcu. Poza tym zaleca się spożywanie grzybów, ryb oraz jaj, które stanowią jej pokarmowe źródło.


Autor: Monika Srebrzyńska


Zmień czyjeś życie na lepsze! Udostępnij:


Komentarze

Dołącz do nas

Polub nas na Facebooku, by otrzymywać powiadomienia o nowościach.

O stronie

"Przewodnik duchowy" jest serwisem, którego treść koncentruje się wokół tematyki rozwoju duchowego i osobistego oraz życia w harmonii z wszechświatem. Uważamy, że duchowość nie ogranicza się do jednej religii czy filozofii – jest uniwersalna i dotyczy w takim samym stopniu wszystkiego i wszystkich. Dlatego też chcemy przybliżyć Ci nauki i mądrości duchowe, niezależnie od źródła ich pochodzenia. Pamiętaj: w duchowości najważniejszy nie jest Bóg, guru czy kościół, lecz człowiek i jego droga.

Szukaj na stronie

Ta strona została znaleziona m. in. przez następujące frazy: witamina d, badania naukowe na temat witaminy d, witamina d objawy oraz skutki niedoboru, witamina d dlaczego warto ją przyjmować, niedobór witaminy d, gdzie występuje witamina d, witamina d wikipedia, witamina d cena.