Rozwój duchowy

Twoja droga do harmonii i szczęścia

Inspirujący ludzie: studentka i bezdomny

Inspirujący ludzie: studentka i bezdomny

Historia, którą chcę opowiedzieć, miała swój początek w pierwszych dniach grudnia. Było około 3:00 nad ranem i Dominique zaczęła się denerwować. "Wyszłam na ulicę po studenckiej imprezie. Nagle zdałam sobie sprawę z tego, że mam wyczerpaną baterię w komórce i gdzieś zgubiłam swoich przyjaciół" – tak zaczęła relacjonować zdarzenie 22-letnia Dominique Harrison-Bentzen.

Niestety okazało się, że również zgubiła swoją kartę bankomatową i nie ma przy sobie żadnych pieniędzy. Nie mogła więc wezwać taksówki, żeby wrócić do domu.

Właśnie wtedy pojawił się bezdomny mężczyzna, znany tylko jako Robbie. Podszedł do młodej kobiety i zapytał ją, czy nie potrzebuje pomocy. Sięgnął do kieszeni i wyciągnął wszystkie pieniądze, jakie miał. Nie było tego dużo, ale nalegał, żeby dziewczyna zapłaciła za taksówkę i w ten sposób bezpiecznie wróciła do domu.

Dominique Harrison-Bentzen, studentka University of Central Lancashire w Preston w Anglii, odmówiła przyjęcia pieniędzy Robbie’go (nie chciała zabierać mu tego, co miał) i znalazła inny sposób, żeby dostać się do domu. Jednakże spotkanie z tak hojnym człowiekiem nie dawało jej spokoju.

Przez kilka następnych dni szukała Robbie’go. Jeździła po ulicach z matką, próbowała także zlokalizować tego człowieka za pomocą mediów społecznościowych. Dowiedziała się nieco więcej o hojnym mężczyźnie i odkryła, że miał reputację osoby, która chętnie pomagała innym.

W końcu, po czterech dniach poszukiwań, studentka znalazła Robbie’go. Nareszcie mogła mu podziękować za okazaną dobroć. Czuła również, że musi zrobić coś więcej dla tego człowieka. Chciała mu pomóc, tak jak on pomógł już wielu innym ludziom.

Na początku grudnia rozpoczęła więc kampanię zbierania funduszy w imieniu Robbie’go. Sama również usiadła na ulicy i – wraz z kilkoma znajomymi – zbierała pieniądze. Dzięki temu osobiście doświadczyła trudności, z jakimi bezdomni muszą się borykać każdego dnia.

"Proszę, wpłać mi 3£ – tak jak Robbie próbował mi dać swoje 3£" – czytamy w opisie internetowej kampanii stworzonej przez Dominique. Dowiadujemy się również, że wszystkie zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc w zdobyciu mieszkania dla Robbie’go. "Nasz mały dobry uczynek może zmienić czyjeś życie w tegoroczne Boże Narodzenie i wreszcie zabrać go z ulicy".

Wyniki działań Dominique są zdumiewające. Oprócz tego, że uda się zapewnić dach nad głową Robbie’mu, wsparcie otrzyma również lokalna kuchnia i banki żywności. Wszystko to dzięki nadwyżce zebranych pieniędzy. Pomysł wsparcia innych wyszedł od Robbie’go.


Autor: Wojciech P. P. Zieliński
Założyłem tę stronę internetową, by pomóc wszystkim osobom, dla których liczy się uniwersalna duchowość. Nie taka, która nakłania do nienawiści i walki, lecz prawdziwa - skupiona na szczerych poszukiwaniach prawdy.


Zmień czyjeś życie na lepsze! Udostępnij:


Komentarze

Dołącz do nas

Polub nas na Facebooku, by otrzymywać powiadomienia o nowościach.

O stronie

"Przewodnik duchowy" jest serwisem, którego treść koncentruje się wokół tematyki rozwoju duchowego i osobistego oraz życia w harmonii z wszechświatem. Uważamy, że duchowość nie ogranicza się do jednej religii czy filozofii – jest uniwersalna i dotyczy w takim samym stopniu wszystkiego i wszystkich. Dlatego też chcemy przybliżyć Ci nauki i mądrości duchowe, niezależnie od źródła ich pochodzenia. Pamiętaj: w duchowości najważniejszy nie jest Bóg, guru czy kościół, lecz człowiek i jego droga.

Szukaj na stronie

Ta strona została znaleziona m. in. przez następujące frazy: inspirujący ludzie studentka, studentka i bezdomny, dominique harrison-bentzen, dominique harrison bentzen, dominique i bezdomny.