Rozwój duchowy

Twoja droga do harmonii i szczęścia

Śmiercionośny plastik

Śmiercionośny plastik

Tworzywo sztuczne jest jednym z najczęściej stosowanych materiałów, z których wykonuje się pojemniki do przechowywania żywności. Większość ludzi posiada w kuchni plastikowe pudełka, butelki czy miseczki. Cała nasza cywilizacja zdaje się opierać na produktach plastikowych. Wystarczy rozejrzeć się dookoła – plastik jest wszechobecny.

Najnowsze badania wskazują jednak, że niektóre tworzywa sztuczne są szkodliwe dla zdrowia. Część z nich zawiera środki chemiczne, takie jak bisfenol A (BPA), który zapobiega podatności na rozbijanie, czy ftalany, zapewniające wytrzymałość i elastyczność.

Istnieją przypuszczenia, że substancje te są w stanie przenikać z plastiku do ludzkiego organizmu, gdzie mogą powodować problemy hormonalne, rozrodcze i rozwojowe. Niektóre badania wiążą wysokie stężenie BPA z powstawaniem takich dolegliwości jak nowotwory, cukrzyca, poronienia czy wady wrodzone u noworodków [źródło: Discover Magazine].

Oczywiście plastik wpływa na nasze zdrowie również w inny sposób: poprzez zanieczyszczenie środowiska. Jest to bowiem materiał niepodlegający biodegradacji, a więc bardzo szkodliwy dla naszej planety. Może się więc okazać, że cywilizacja ludzka nie zginie wcale od uderzenia meteoru, wielkiej wojny czy epidemii. Być może gwoździem do naszej trumny będą... plastikowe butelki i torby na zakupy.


Autor: Monika Srebrzyńska


Zmień czyjeś życie na lepsze! Udostępnij:


Komentarze

Dołącz do nas

Polub nas na Facebooku, by otrzymywać powiadomienia o nowościach.

O stronie

"Przewodnik duchowy" jest serwisem, którego treść koncentruje się wokół tematyki rozwoju duchowego i osobistego oraz życia w harmonii z wszechświatem. Uważamy, że duchowość nie ogranicza się do jednej religii czy filozofii – jest uniwersalna i dotyczy w takim samym stopniu wszystkiego i wszystkich. Dlatego też chcemy przybliżyć Ci nauki i mądrości duchowe, niezależnie od źródła ich pochodzenia. Pamiętaj: w duchowości najważniejszy nie jest Bóg, guru czy kościół, lecz człowiek i jego droga.

Szukaj na stronie

Ta strona została znaleziona m. in. przez następujące frazy: śmiercionośny plastik, niebezpieczny plastik, plastikowe opakowania na jedzenie są niebezpieczne, niebezpieczna substancja ukryta w plastiku, w jedzeniu jest niebezpieczny plastik, czy plastik jest bezpieczny.