Rozwój duchowy

Twoja droga do harmonii i szczęścia

Siła modlitwy

Siła modlitwy

Najnowsze badania wykazują, że modlitwa ma bardzo duży wpływ na zachowanie człowieka. Okazuje się, że ktoś, kto często modli się za ukochaną osobę, staje się bardziej otwarty na drugiego człowieka i z większą łatwością wybacza. Frank D. Fincham, dyrektor Instytutu Rodziny na Stanowym Uniwersytecie Florydy, twierdzi, że partnerzy osób modlących się regularnie, dostrzegają pozytywne zmiany w zachowaniu swoich ukochanych.

Badania wykazały, że modlitwa wpływa pozytywnie na psychikę osoby modlącej się. Przejawia się to bardziej otwartym zachowaniem wobec swojego partnera. Fincham wraz ze współpracownikami ustalili ponadto, że uczestnicy badania modlący się za swojego partnera:

  • zostali ocenieni jako osoby mniej mściwe podczas kłótni;
  • byli bardziej wyrozumiali wobec swoich partnerów;
  • byli bardziej zaangażowani we współdziałanie z ukochaną osobą.

Co ciekawe, modlitwa odmawiana dla Boga (czyli z powodów czysto religijnych) nie miała pozytywnego wpływu na relacje partnerów, a nawet skutkowała efektami wręcz przeciwnymi.


Autor: Monika Srebrzyńska


Zmień czyjeś życie na lepsze! Udostępnij:


Dodaj komentarz

Dołącz do nas

Polub nas na Facebooku, by otrzymywać powiadomienia o nowościach.

O stronie

"Przewodnik duchowy" jest serwisem, którego treść koncentruje się wokół tematyki rozwoju duchowego i osobistego oraz życia w harmonii z wszechświatem. Uważamy, że duchowość nie ogranicza się do jednej religii czy filozofii – jest uniwersalna i dotyczy w takim samym stopniu wszystkiego i wszystkich. Dlatego też chcemy przybliżyć Ci nauki i mądrości duchowe, niezależnie od źródła ich pochodzenia. Pamiętaj: w duchowości najważniejszy nie jest Bóg, guru czy kościół, lecz człowiek i jego droga.

Szukaj na stronie

Ta strona została znaleziona m. in. przez następujące frazy: siła modlitwy, skuteczność modlitwy, o sile modlitwy, modlitwa do boga, silna modlitwa, jaką moc ma modlitwa, jak modlitwa wpływa życie człowieka, wpływ modlitwy na sukces, wartosc modlitwy w zyciu czlowieka, rola modlitwy w życiu.