Rozwój duchowy

Twoja droga do harmonii i szczęścia

Ratujemy pszczoły

Ratujemy pszczoły

O ginięciu pszczół zapewne większość z nas już słyszała niejednokrotnie. Wiemy również, jak ogromne znaczenie dla ludzkości mają te maleńkie owady. Albert Einstein powiedział kiedyś, że "jeśli pszczoły znikną z powierzchni Ziemi, człowiek przeżyje jeszcze tylko cztery lata". 80% wszystkich roślin zielonych, występujących na naszej planecie jest zapylana właśnie przez pszczoły. Jeśli ich zabraknie, będziemy mieli problemy z produkcją zbóż, owoców i warzyw, czyli większości produktów składających się na nasze pożywienie.

Oczywiście wyginięcie pszczół nie oznacza zniknięcia wszystkich tych roślin. Są inne sposoby na ich zapylanie. Niemniej uprawa roślin stałaby się bardzo kosztowna, a w konsekwencji wzrosłyby ceny żywności na niewyobrażalną dotąd skalę.

Do niedawna w Europie nie robiono nic, by przeciwdziałać wymieraniu pszczół. Rządy państw UE nie chciały zakazywać stosowania pestycydów odpowiedzialnych za spadek liczebności rodzin pszczelich. Na szczęście jest światełko w tunelu, ponieważ Komisja Europejska podjęła decyzję o ograniczeniu wykorzystania trzech rodzajów środków, stosowanych powszechnie w rolnictwie. Na razie zakaz ma obowiązywać przez dwa lata. Zobaczymy, czy ten korzystny dla nas wszystkich kierunek polityki się utrzyma.


Autor: Monika Srebrzyńska


Zmień czyjeś życie na lepsze! Udostępnij:


Dodaj komentarz

Dołącz do nas

Polub nas na Facebooku, by otrzymywać powiadomienia o nowościach.

O stronie

"Przewodnik duchowy" jest serwisem, którego treść koncentruje się wokół tematyki rozwoju duchowego i osobistego oraz życia w harmonii z wszechświatem. Uważamy, że duchowość nie ogranicza się do jednej religii czy filozofii – jest uniwersalna i dotyczy w takim samym stopniu wszystkiego i wszystkich. Dlatego też chcemy przybliżyć Ci nauki i mądrości duchowe, niezależnie od źródła ich pochodzenia. Pamiętaj: w duchowości najważniejszy nie jest Bóg, guru czy kościół, lecz człowiek i jego droga.

Szukaj na stronie

Ta strona została znaleziona m. in. przez następujące frazy: ratujemy pszczoły, ratujmy pszczoły, chronimy pszczoły, ratuj pszczoły, wymieranie pszczół, ratowanie pszczół, trzeba ratować pszczoły.